FORUM
REGISTAR
Istraživači su proučavali reakciju mozga na ofidiofobiju, odnosno strah od zmija. Volonterima koji pate i koji ne pate od te vrste fobije mozak je skeniran dok su promatrali plišanog medvjeda ili živu zmiju koja je prolazila pred njihovim očima.
Pritiskom na dugme, plišana igračka ili zmija mogli su biti približeni ili udaljeni od učesnika eksperimenta. Znanstvenici su ustanovili da je dio mozga, odnosno cingularni korteks koji kontrolira emocije, postajao svjetliji na skeneru kada su volonteri koji pate od ofidiofobije bili dovoljno hrabri da zmiju približe sebi.
Znanstvenici se nadaju da će to otkriće omogućiti proizvodnju lijekova protiv raznih vrsta fobija koje negativno utječu na kvalitetu života nekih ljudi. Oni, međutim, strahuju i da bi njihovo otkriće moglo biti zlorabljeno, na primjer za "brisanje" straha u ponašanju vojnika.
ADRESAR
NAJČITANIJE
Tema: TKIVO
Vijesti
Forum
Naslovnica
Moje zdravlje
Adresar
Moja priča
Registar medicinskih pojmova
Medicinski leksikon - Bolesti
Dodaj Moje zdravlje u Favorite Postavi Moje zdravlje za početnu stranicu